ıllılı.ıl.lı...YaZYaGmUrU FoRuM ...ıl.lı.ıllılı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ıllılı.ıl.lı...YaZYaGmUrU FoRuM ...ıl.lı.ıllılı

YaZYaGmUrU FoRuM © Paylaşmayı Sevenlerin Adresi

AnasayfaPortalTakvimGaleriLatest imagesSSSAramaKayıt OlGiriş yap

SUCUKLU KURUFASULYE

YazarMesaj
YaZYaGmUrU
SUCUKLU KURUFASULYE F5zdlK
YaZYaGmUrU

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 360
Lakap Lakap : Cesaretli
çin astrolojisi çin astrolojisi : Yılan

SUCUKLU KURUFASULYE Empty
MesajKonu: SUCUKLU KURUFASULYE   SUCUKLU KURUFASULYE Icon_minitimeC.tesi Mayıs 04, 2024 8:28 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Fotoğrafa bakıp ta güveçte kurufasulye yaptığımı zannetmeyin. Güveçte pişirecek kadar vaktim yoktu, ama sunum olarak güveci çok sevdiğim için düdüklüde pişirip, servis ederken güvece döktüm. Ne yapalım, yalancı tavukgöğsü, yalancı dolma oluyor da yalancı güveçte kurufasulye neden olmasın ?

Kurufasulye pişirmeye niyetlendiğimde, fasulyeyi akşamdan ıslatmamıştım bile. Ama böyle durumlarda pratik bir yol biliyorum, kapaklı bir kabın içine fasulyeleri koyup, yıkayıp, üzerine sıcak su koyuyorum ve kapağını kapatıp bir kenarda 1 - 1,5 saat kadar bekletiyorum, aynen geceden ıslatmış gibi oluyor. Sonra suyunu süzüp, tekrar sıcak su koyup, 5 dakika kaynatıyorum. Bu arada düdüklüde soğanı kavurup, sucuk ve salçayı ilave ediyorum. Fasulyeleride süzüp üzerine ekliyorum, üzerine çıkacak kadar su koyup, tuzunu da ekleyip 25 dakika kadar düdüklüde pişiriyorum.

Salça olarak yarı domates, yarı tatlı biber salçası koyuyorum, daha güzel renk çıkıyor. İstenirse içine 1-2 tane kurutulmuş acı biber de atılabilir ama bizim çocuklar yiyemediği için koymuyorum.
https://thalia-forum-biz.yoo7.com/

SUCUKLU KURUFASULYE
1 sayfadaki 1 sayfası